

Być albo nie być
Reżyser: Ernst Lubitsch
W sierpniu 1939 roku grupa warszawskich aktorów przygotowuje się do premiery "Hamleta". Wybucha II wojna światowa. Teatr zostaje zamknięty, lecz wkrótce otwiera swoje podwoje: aktorzy wprawdzie przygotowują premierę, lecz są też zaangażowani w ruch oporu. Szykują zamach na hitlerowskich dygnitarzy. Po tej akcji nie będzie już w okupowanej Warszawie miejsca dla Józefa Tury, jego pięknej żony Marii oraz ich trupy. Ale jak ma opuścić miasto nie zwracając niczyjej uwagi popularny, wszędzie rozpoznawany aktor?
Obsada
W skrócie
Być albo nie być (1942) to komedia, wojenny, romans. Przy średniej ocenie 7.8/10 z 858 głosów to jeden z wyżej ocenianych tytułów. Seans trwa 1 godz. 39 min. Aktualną dostępność na platformach streamingowych w Polsce sprawdzisz w sekcji „Gdzie obejrzeć" powyżej.
Najczęściej zadawane pytania
Gdzie obejrzeć film Być albo nie być online?
Aktualnie weryfikujemy dostępność filmu Być albo nie być w polskich serwisach streamingowych. Dostępność bywa zmienna; warto sprawdzić największe platformy, takie jak Netflix, Max czy Prime Video.
Ile trwa film Być albo nie być?
Film Być albo nie być trwa 99 minut (1 godz. 39 min).
Jaką ocenę ma film Być albo nie być?
Być albo nie być ma średnią ocenę 7.8/10 na podstawie 858 głosów widzów w bazie TMDB.
Z jakiego roku jest film Być albo nie być?
Premiera filmu Być albo nie być miała miejsce w 1942 roku.
Podobne filmy
Filmy
Uciekający Kociak 2
2014

Łódź ratunkowa
1944
Dead Youth
1967

Miłosny przekręt
2025

Strangers with Candy
2006

The Baxter
2005

Plutôt d'accord
2004

Spray Away

Mario, Kike y David
2016

ഭരതനാട്യം 2 മോഹിനിയാട്ടം
2026











